Kaip apiforminti kabineto erdvę skaninaviškame stiliuje

Daugumas šiuolaikinių ofisų atrodo vienodai niūriai ir nejaukiai. Dažytos ar tapetuotos sienos, prasti baldai iš artimiausios parduotuvės, kalnai popierių.

Būtent, taip atrodo populiarūs nuotraukų rinkiniai, iš populiariausių ir madingiausių stambių kompanijų ofisų fotoalbumų. Tačiau klaidinga būtų manyti, kad graži darbo patalpa – neįgyvendinama svajonė. Šiandien pakalbėsime apie tai, kaip apiforminti erdvę skaninaviškame stiliuje, neprarandant jos funkcionalumo ir įgyjant patrauklumo.

Kas yra skandinaviškas stilius?

Skandinaviško stiliaus ofisas

Intuityviai, atsakymas į šį klausimą, aiškus visiems:baltos sienos, minimum dekoro, monochronizmas, stilingi, efektyvūs baldai, kartais įmanomi keli ryškiaspalviai plėmai. Tai ir būtų pagrindinės stliaus charakteristikos. Svarbu pabrėžti, kad svarbiausia jame, būtent, funkcionalumas, o dizainas, tarsi nueina į antrąjį planą; nors ir atrodo įspūdingai.

Ofiso remontas skandinaviškame stiliuje.

Skandinaviško stiliaus ofisas

Pradėti reikia nuo dizaino – projekto. Visiškai nebūtina, jei kuklus biudžetas, samdytis profesionalų dizainerį. Galima sutaupyti ir sugalvoti projektą savarankiškai. Sienas ir lubas, savaime aišku, reikia nudažyti baltai. Žinoma, galimi ir kiti šviesūs atspalviai, bet ofisui, geriausiai tinka balta spalva; ji išlaikys griežtumą, kas būdinga skandinaviškam stiliui ir neatitrauks darbuotojų dėmesio. Kas liečia grindis – čia jau šiek tiek kebliau. Klasikiniame variante, skandinaviškas stilius reikalauja medinių, grubių, bet kokybiškai apdirbtų grindlenčių. Ne visi šį varintą skaito tinkamu darbo vietai. Bet, jei jūs pasirinksite būtent šį variantą – neapsiriksite. Jei jums atrodo, kad lentos – pernelyg sudėtinga, galite pasirinkti laminatą ar net plyteles, bet pastarosios, labai atšaldys interjerą.

Iš karto reikia apgalvoti apšvietimą. Jis turi būti gausus ir apšviesti visą patalpą.

Skandinaviško stiliaus baldai.

Skandinaviško stiliaus ofisas

Žinoma, apstatyti ofisą tokiais neįprastais, mūsų platumoms, baldais, šiek tiek brangiau, negu tiesiog, nueiti į parduotuvę ir nusipirkti pigiausius. Tačiau, gerai paieškojus, galima surasti tinkamus ir mūsuose. Svarbiausia taisyklė: kuo mažiau detalių, dekoro ir smulkmenų. Baldų forma turi būti paprasta, griežtų linijų. Spalvą, kaip taisyklė, pasirenka baltą, bet ne visiems tinka erdvė, primenanti ligoninę ar polikliniką. Čia leidžiami gilūs pilki tonai arba juoda spalva.

Skandinaviško stiliaus ofisas

Pagrindinė taisyklė: kuo mažiau detalių, dekoro ir smulkmenų.  Baldų forma turi būti paprasta, griežtų stačiakampių linijų. Spalva, kaip taisyklė, pasirenkama balta, bet ne visiems darbuotojams tinkama poliklinikos ar ligoninės spalvų aplinka, todėl leidžiami gilūs pilki tonai ar juoda spalva.

Skandinaviško stiliaus ofisas

Atskirai verta apgalvoti, kaip atrodys priimamasis. Žinoma, prie tokio stiliaus geriausiai tiktų administracinis stovas, kurį reiktų užsisakyti, atsižvelgiant į interjerą ir parametrus. Stovas turi atitikti tokius pačius reikalavimus, kaip ir baldai. Skandinaviškas stilius nepriima prabangių minkštų baldų, bet galimos stačiakampės arba kvadratinės sofos. O jeigu norisi pagyvinti interjerą, galima padėti kelias spalvotas pagalvėles, kurių raštas būtų ne koks nors gėlėtas, o griežtų geometrinių figūrų.

Darbovietėse šiais laikais aktualios valgyklėlės, kurioms reikalavimai tokie pat, kaip ir visa kita, kas dera prie skandinaviško stiliaus. Parduotuvėse parsiduoda jau paruoštos, bet tokių, kurios atitiktų visus interjero ir erdvės reikalavimus, surasti sunku. Todėl patartina susikurti projektėlį įpatiems ir užsisakyti individualiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *